Куди поїхати на вихідні з Києва: ТОП-5 цікавих напрямків
- Антон Срібний
- 21 нояб. 2017 г.
- 4 мин. чтения
Київ виснажує. Тим, хто працює чи навчається у столиці, не позаздриш. Якщо ви втомились від шаленого ритму кількамільйонного міста, то дочекайтесь найближчих вихідних, спакуйте свій рубцак і вирушайте у подорож. Куди саме - підкаже наш журнал. «Шпацір» підготував для вас п’ять найцікавіших маршрутів вихідного дня в околицях Києва. Усі вони були апробовані нами особисто. Отож, в дорогу!

Маршрут № 1: до пам'яток древнього Чернігова
Чернігів - місто з більш ніж тисячолітньою історією. Свого часу воно входило в трійку ключових поселень Київської Русі. Дістатись сюди з Києва не є проблемою. Для цього виїжджаємо на автошлях Е95 і за півтори-дві години їзди опиняємось у славному місті Чернігові!

Чернігів - це передусім 9 пам'яток Княжої доби, Чернігівський колегіум (одна з найстаріших в країні середніх шкіл), Антонієві печери з підземною Іллінською церквою, фантастичний за своєю архітектурою будинок Лизогуба, кілька красивих маєтків. Усе це приправлено шикарними панорамами місцевої річки Десни.

В цілому, Чернігів можна оглянути за один день. Проте набагато краще залишитись тут на кілька діб, аби роздивитись якнайбільше його неповторних деталей. На зворотньому шляху можна відвідати селище Козелець, аби побачити справжній архітектурний шедевр - собор Різдва Богородиці, або ж заїхати у Велику Димерку, щоб ознайомитись з Покровською церквою - унікальним зразком дерев'яного зодчества.
Маршрут № 2: до Мекки української народної архітектури
Жити у Києві і жодного разу не побувати у Переяславі - практично злочин. Це місто з багатющою історичною, архітектурною та культурною спадщиною знаходиться на лівому березі Дніпра-Славутича. Його справедливо називають містом музеїв, яких тут аж 30 (по одному музею на 1000 жителів, що є найбільшим показником в Україні). Найвідомішим з них є скансен народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини. А ще саме у цьому місті відбулась Переяславська Рада, наслідки якої для України, щоправда, виявились фатальними.

Дістатись сюди не складно. Потрібно доїхати до Борисполя, де повернути в південному напрямку і рухатись трасою Н03. Щоб оглянути скансен і погуляти по місту, вистачить одного дня. Проте, якщо ви серйозно налаштовані на відвідини місцевих музеїв, варто залишитись в Переяславі на довший час.

Маршрут № 3: до храмів та музеїв Ніжина
Не знаєте, куди ще можна гайнути на вихідні з Києва? Тоді сміливо рушайте до Ніжина - точно не пожалкуєте. Принаймні чотирма речами славиться це невеличке місто. Це старовинні храми, видатний письменник Микола Гоголь, який тут навчався, цікаві музеї та знамениті огірки.

"Місто 27 храмів" - саме так часто називають Ніжин. Справді, кількість культових споруд на таку маленьку площу просто зашкалює. До того ж, переважна їх більшість датується 18-м століттям. У Ніжині також можна побувати в одному з цікавих музеїв: у музеї Гоголя, рідкісної книги чи "Ніжинській поштовій станції".

Вирушати до Ніжина дуже зручно залізницею: щоденно близько двадцяти пасажирських та приміських поїздів курсують за цим напрямком зі столиці. Якщо ви вирішите спланувати свою поїздку на кілька днів, то обов'язково відвідайте станцію Крути. Саме тут у 1918 році відбувся бій, в ході якого три сотні відважних юнаків та курсантів героїчно стримували наступ 4000-ї армади більшовицьких окупантів. Станція знаходиться в 20 км. на схід від Ніжина. Нині тут встановлено величний монумент і облаштовано музей у залізничних вагонах.
Маршрут № 4: до цікавинок і природних красот Надросся
Якщо ви вирішуєте, куди поїхати з Києва, аби добре відпочити на природі - оберіть південний напрямок. Долина річки Рось - ідеальне місце для подібної подорожі! Тут красиві архітектурні споруди (млини, дерев'яні церквиці) поєднуються з мальовничими природними об'єктами (лісами, скелями та каньйонами).

Подорож Надроссям найдоцільніше розпочати з Білої Церкви. Дістатись сюди зі столиці можна по автомагістралі Е95, дорога займе близько години. У Білій Церкві неодмінно відвідайте парк "Олександрія" - один з найбільших і найкрасивіших дендропарків України. Також не зайвим буде приділити кілька годин центру міста, де збереглося кілька десятків цінних архітектурних пам'яток - храмів та громадських будинків.

Від Білої Церкві рушайте на схід, до міста Богуслав. По дорозі заїдьте до Шкарівки, Пугачівки, Острова, Синяви, Бушевого... В кожному з цих сіл є щось цікаве: красива церква, столітній млин, древнє городище або ж мальовничий водоспадик на річці Рось, оточений гранітними скелями.
Маршрут № 5: до невідомих пам'яток Боярки та Фастова
Бажаєте несподіваних туристичних відкриттів? Тоді рушайте в південно-західному напрямку - у Боярку та Фастів. Вам підійде будь-який електропоїзд, що прямує до Фастова, Білої Церкви чи Козятина. Перша зупинка на цьому шляху - місто Боярка. Тут, виявляється, теж є свій Хрещатик! На цій боярській вуличці збереглось біля десятка дерев'яних віл та маєтків. У центрі міста, на березі ставка, привертає увагу Свято-Михайлівська церква. Неподалік розташована красива будівля земської школи 1911 року. З Бояркою пов'язане життя двох видатних письменників - Миколи Островського та Шолом-Алейхема. Саме ж місто згадується в кількох їхніх романах.
Якщо зійти на маленькій станції «Снітинка» і пройти трохи на захід лісовою дорогою, то можна потрапити в направду райське місце. Тут, в оточенні пагорбів і хвойного лісу знаходиться маленьке озеро. Неймовірний за красою ландшафт, справжня "Швейцарія"! Ця місцина ідеально підходить для відпочинку чи пікніку.

Остання зупинка цього маршруту - Фастів. Це місто - наче скриня, що ховає в собі безліч туристичних цікавинок. Так, у цьому місті знаходиться дуже мальовничий ландшафтний парк, пивоварня Зіберта, що працює з 1906 року, а також один з найгарніших в Україні неоготичних костелів. Він наче випірнув з якоїсь дитячої казки. Костел був збудований на початку ХХ століття, а його оздобленням займався скульптор Еліо Сала - той самий, що допомагав Городецькому у створенні славнозвісного київського Будинку з Химерами.

Куди ж поїхати на вихідні із Києва? Тепер це питання не мучитиме вас. Принаймні, на найближчий місяць-два ви точно знатимете, куди податись у короткотривалу подорож з української столиці.
Вдалих мандрівок!
Comments