top of page
Поиск

Цікава Козятинщина

  • Антон Срібний
  • 14 нояб. 2017 г.
  • 2 мин. чтения

Нещодавно ми відвідали невеличке і практично невідоме туристам та краєзнавцям місто Вінницької області - Козятин. Виявилось, там теж є на що подивитись! Журнал "Шпацір" розповість вам про найцікавіші туристичні об'єкти Козятина та його найближчих околиць.

Козятин

Передусім, у Козятині привертає увагу шикарний залізничний вокзал - один з найкрасивіших в Україні. Будівлю звели у 1888 році. Вражають як екстер'єри, так і інтер'єри споруди. Сам вокзал-корабель розташований в межах трикутного "острівця", з усіх сторін оточеного "ріками" із залізничних колій. Обов'язково зайдіть до його внутрішнього дворика, де встановлені дві цікавенні гіпсові скульптури - парубка-хлібороба і селянки з яблуками.

Козятин вокзал

Наступний цікавий об'єкт у місті - католицький костел незвичайної архітектури. Він чудово вписався б у ландшафт якоїсь скандинавської країни. Але ж ні, він - у нашому Козятині! Костел був збудований наприкінці ХХ століття на заміну більш старому, неоготичному, що був по-варварськи зруйнований за часів радянської окупації. До речі, існує припущення, що старий козятинський костел спроектував сам Владислав Городецький (автор славнозвісного київського Будинку з Химерами).

Козятин костел

В межах міста є два старовинні цвинтарі другої половини ХІХ століття. Один з них знаходиться під стінами костелу, інший - біля православного храму Ікони Почаївської Божої Матері.

Козятин цвинтар

У Козятині ми провели кілька годин, і абсолютно про це не пожалкували. Місто цікаве і дуже затишне. Центр Козятина - охайний, чистий і справляє дуже приємне враження. В межах центру міста збереглось з десяток дореволюційних цегляних будинків. Деякими з них можна і треба замилуватись!

Козятин архітектура

Трапляються на вулицях Козятина і артефакти "радянщини", що лиш додає місту певного колориту:

Козятин декомунізація?

А тепер рушаємо оглядати околиці Козятина. Адже там теж не бракує своїх цікавинок. Перш за все відправляємось до Сестринівки, що у чотирьох кілометрах на схід від Козятина. Це родове село Михайла Грушевського. Тут провів життя його дідусь та народилась його мати - Глафіра. Сам перший президент так описував це село: "Я любив Сестринівку надзвичайно, страшенно мріяв про неї й линув душею до неї цілими десятиліттями мого життя.."

У Козятині, до слова, є пам'ятник батьку Української Народної Республіки. Він встановлений на центральній вулиці міста.

Козятин памятник

Трохи північніше від Козятина знаходиться село з такою ж назвою. По суті, воно вже давно зрослося із самим містом. У селі знаходиться пам'ятка, про справжню цінність якої, певно, не здогадуються й самі козятинці. Це будівля школи № 9, що розташована на вулиці Миру.

Козятин школа 9

Сучасна будівля школи була зведена у 1913 році у доволі рідкісному й цікавому архітектурному стилі українського модерну. Впізнати цей унікальний стиль, що був популярний на початку ХХ століття, але всіляко цькувався російською владою, можна за оригінальною трапецієвидною формою вікон. Завуч школи Лариса Матейчук із задоволенням розповіла нам про історію споруди, показала старі фотографії. Ми також потрапили всередину будівлі, де побачили автентичні чавунні батареї столітньої давнини!

Село Козятин

Ось така вона Козятинщина - несподівано затишна, цікава і унікальна. На цьому все. Продовжуйте відкривати Україну разом із журналом "Шпацір"!

Козятин перон

 
 
 

Comments


Читайте также:

"Пізнай свій край, свій народ,

свою землю - і ти побачиш свій шлях

у життя"

Григорій Сковорода

Підпишіться на свіжі новини та нові публікації:

Пошук за тегами:

© 2018 Журнал "Шпацір". Сайт створено на Wix.com

bottom of page